AVVS
Lid worden?

Rechtbank laat e-screener onafhankelijk onderzoeken

01-03-2021 | Algemeen

Rechtbank laat e-screener onafhankelijk onderzoeken

De KNSA en de KNJV (Jagers) hebben eind 2020 de rechter verzocht om de e-screener door deskundigen te laten beoordelen. Op 18 februari 2021 heeft de Rechtbank Den Haag daarover een positieve uitspraak gedaan. De rechtbank heeft drie deskundigen aangewezen die het onderzoek zoveel mogelijk volgens de COTAN-methode (de Commissie Testaangelegenheden Nederland) gaan uitvoeren. Twee van de drie deskundigen zijn verbonden, of verbonden geweest, aan het COTAN en dat is positief. Positief is ook dat de rechtbank heeft bepaald dat beide partijen de helft van de kosten moeten vergoeden; dat is niet gebruikelijk omdat normaal gesproken de verzoeksters (KNSA en KNJV) de kosten volledig op zich zouden moeten nemen. De rechtbank komt echter tot die verdeling omdat de Staat anders niet bereid was de benodigde informatie ter beschikking te stellen.

Lees het hele bericht hier

Ons commentaar; prima actie van de KNSA en de KNJV, en positief dat de e-screener onderzocht gaat worden. Hopelijk wordt de hele e-screener van tafel geveegd maar daar heb ik grote twijfels over. Dat zou namelijk betekenen dat ambtenaren van MinJus en Korpschefs moeten toegeven dat ze een grote fout hebben gemaakt. Zoals de toeslagenaffaire en de Groningse affaire aantonen,  geeft de overheid niet zo makkelijk toe dat ze fout zit.  We kunnen niet veel verwachten van een regering die eerst overtreders van de coronawetgeving een strafblad aansmeert, maar dat razendsnel terugdraait als de minister van Justitie zelf de coronawet overtreedt. Ik adviseer de KNSA en de KNJV om dit tot de hoogste regionen uit te vechten als de uitslag van dit onderzoek niet tot het gewenste resultaat leidt.

 

Meer nieuws