AVVS
Lid worden?

"Maak je je zorgen over je uiterlijk?" De e-screener

12-10-2020 | Algemeen

"Maak je je zorgen over je uiterlijk?" De e-screener

 

Als sportschutter hoor je bij de meest gescreende bevolkingsgroep. Je moet van onbesproken gedrag zijn en dat aantonen met een VOG. Daarna wordt je jaarlijks thuis gecontroleerd, moet je  bij verlenging van je verlof referenties kunnen opgeven en  wordt dat verlof jaarlijks gecheckt. Als je onverantwoordelijk gedrag vertoond, bijvoorbeeld door te hard te rijden, dan wordt je verlof meteen ingenomen. Vinden we dat erg of slecht? Nou nee, het bezit van vuurwapens mag gerust een grote mate van controle en verantwoordelijkheid met zich meebrengen. Maar nu heeft de overheid in haar onmetelijke onwijsheid besloten om alle jagers en verlofhouders jaarlijks een psychologische test te laten ondergaan, de zogenaamde e-screener. Nu zal elke psycholoog je haarfijn kunnen uitleggen dat een gestandardiseerde test die via een computer wordt afgenomen geen enkele waarde heeft. Onze overheid moest eerst een reeks rechtszaken verliezen voordat de invoering van de e-screener werd opgeschort. Let wel, alleen voor bestaande verlofhouders, nieuwe jagers en sportschutters moeten nog steeds de test maken. In het Nederlandse wapenblad AK56 schrijft professor Maduro zeer lezenswaardige columns. Als je wat meer wilt weten over de invoering en het falen van de e-screener, klik dan op deze link: Column AK56 over de e-screener

Meer nieuws