AVVS
Lid worden?

Kruit in een kist

23-01-2024 | Algemeen

Kruit in een kist

De invoering van de nieuwe Omgevingswet per 1 januari 2024 heeft gevolgen voor herladers. De wet is zo streng dat de meeste sportschutters daar niet aan kunnen voldoen. De KNSA heeft het Ministerie daarom verzocht om de wet zodanig aan te passen, dat bij het opslaan van een kleinere hoeveelheid kruit aan (een deel van) deze voorschriften niet hoeft te worden voldaan. Het Ministerie heeft de KNSA inmiddels laten weten dat zij een positieve intentie heeft om zodanig aan te passen, dat bij een geringere hoeveelheid kruit, deze strenge voorschriften per 1 januari 2024 niet nageleefd hoeven te worden. Het Ministerie heeft daarmee ingestemd, onder de uitdrukkelijke voorwaarde dat sportschutters moeten voldoen aan hetgeen vermeld is in het Informatieblad “Veilige opslag van kruit bij particulieren”, zoals dat destijds is uitgegeven door het RIVM voor mensen die rookzwak kruit of zwart kruit opslaan in hun woning. En dat is "het kistje".  Dus herladers, pak zaag hamer en spijkers en timmeren maar!

Meer info op: KNSA nieuwsbericht kruitopslag

Meer nieuws