AVVS
Lid worden?

Herlaadvergunning duurder

03-05-2022 | Algemeen

Herlaadvergunning duurder

https://www.knsa.nl/nieuws/archief-2022/leges-voor-een-erkenning-wecg/

Tot voor kort konden verlofhouders zonder kosten een herlaadvergunning aanvragen. Op 14 januari 2021 heeft er een rechtszaak plaats gevonden van een sportschutter/jager die meer dan de toegestane 3 kg kruit wilde bezitten. De rechter heeft de sportschutter/jager in het gelijk gesteld. Daardoor verviel de tot dan gebruikelijke regeling afgeschaft. 
Iedere herlader kan nu een erkenning aanvragen waar geen maximum meer opstaat. Daardoor worden enkel nog erkenningen uitgegeven die conform de Wet Explosieven Civiel Gebruik zijn en dat betekent dat er leges mee gemoeid zijn. Je kunt vanaf 1 april 2022 je erkenning verlengen voor 60 euro maar dan is je erkenning wel 5 jaar geldig. Vraag je na 1 april je eerste erkenning aan dan betaal je 121 euro en ook dan is je erkenning direct 5 jaar geldig.

Er gaan nu ook berichten rond dat Gemeentes eisen kunnen stellen voor de opslag van kruit, maar daar is ons nog niets concreets over bekend. We keep you updated....

Meer nieuws